Povinné zmluvné poistenie

Rýchlo a jednoducho

porovnať ceny
porovnať ceny

Partnerské Poisťovne


poistovna-logo-allianz-10.png poistovna-logo-axa-14.png poistovna-logo-generali-9.png poistovna-logo-genertel-3.png poistovna-logo-groupama-1.pngpoistovna-logo-komunalna-poistovna-2.png poistovna-logo-kooperativa-6.png poistovna-logo-wustenrot-1.pngpoistovna-logo-union-9.png

Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie, čiže správne poistenie zodpovednosti z prevádzky vozidla, je základným poistením každého auta alebo motocykla, ale napríklad aj prívesu. Bez povinného zmluvného poistenia nie je možné jazdiť s autom po ceste bez toho, aby sa vodič vystavoval riziku vysokých sankcií. Mohlo by sa zdať, že povinné zmluvné poistenie je vo všetkých poisťovniach rovnaké a záleží preto len na cene.

Áno, cena je asi najdôležitejším parametrom pre nákup povinného zmluvného poistenia, ale nemalo by to byť to jediné. V niektorých poisťovniach sú totiž v základnom poistení obsiahnuté aj rôzne rozšírenia – napr. asistenčné služby, poistenie proti živelným udalostiam (krupobitie, povodeň), úrazové poistenie alebo napríklad poistenie pri stretnutí so zverou. Veľké rozdiely medzi poisťovňami môžu byť aj v pripoistení skiel.

 

 

Úrazové poistenie

Úrazové poistenie osôb vo vozidle alebo tzv. „poistenie sedadiel“, patrí medzi najčastejšie dojednávané doplnkové poistenia k poisteniu vozidiel. Všetci si totiž uvedomujeme, čo sa môže na ceste stať a to aj veľmi dobrým vodičom. Väčšina úrazových poistiek poskytovaných „zadarmo“ alebo ako pripoistenie k povinnému zmluvnému poisteniu alebo havarijnému poisteniu však ponúka len nízke poistné sumy, ktoré potom pri úraze poskytnú skôr symbolické odškodnenie.

Mi sme však presvedčení, že si zaslúžite kvalitné poistenie s vysokými limitmi pre trvalé následky úrazu a najmä pre denné odškodné počas doby liečenia.

Toto poistenie je navyše možné dohodnúť úplne samostatne, teda aj pre vozidlá, ktoré sú poistené v lízingu. Kontaktujte nás a uzatvorte si poistenie sedadiel pre vaše auto ešte dnes!

 

 

Asistenčné služby

Asistenčné služby sú cennou súčasťou poistenia áut. Zabezpečujú totiž nielen finančnú náhradu, ale hlavne skutočnú pomoc v čase, keď ju najviac potrebujeme, ak stojíme s havarovaným alebo pokazeným autom na ceste ďaleko od domova, napríklad v zahraničí.

Okrem odťahu vozidla do servisu poskytuje poistenie asistenčných služieb množstvo ďalších výhod, ako napr. úhrada ubytovania alebo náhradnej dopravy domov. Poisťovne ponúkajú veľa rôznych „balíčkov“ asistenčných služieb, niektoré sú poskytované zadarmo ako súčasť povinného zmluvného poistenia alebo havarijného poistenia, iné sú hradené samostatne. Na trhu sú aj celkom samostatné poistky asistenčných služieb.

 

 

Právna ochrana

Zamotaný svet paragrafov patrí k prevádzke áut od ich začiatku. Od riešenia dopravných priestupkov v správnom konaní, cez dokazovanie zavinenia pri dopravnej nehode, spory s poisťovňou o výšku plnenia, až po spory o záruku alebo nekvalitnú opravu v servise, všade potrebujeme odbornú pomoc právnika. Často sa však obávame nákladov, ktoré s tým môžu byť spojené, a tak svoje práva nehájime dostatočne a prichádzame o veľa peňazí.

Práve preto je tu poistenie právnej ochrany, ktoré nám za priaznivé poistné poskytne potrebnú pomoc v zložitej právnej situácii. Poisťovňa uhradí nielen náklady na právnikov, ale aj náklady na súdnych znalcov a najmä vám odporučí špecializovaných a preverených právnikov, s ktorými spolupracuje. Často pomôže aj len prvý list, z ktorého druhá strana pochopí, že máte na svojej strane profesionálov a dosť peňazí na vedenie sporu.