Spoločnosť INSIA a.s.

       

    Pôsobí na českom poistnom trhu od roku 1992 ako poisťovací maklér pre firemnú a privátnu klientelu. Svoje služby poskytuje tiež klientom na Slovensku, kam sme vstúpili 1. 5. 2005 a kde pôsobíme na základe práva slobodného poskytovania služieb v EU.

     Sieť INSIA  funguje na báze franchizingovej spoločnosti. Členovia INSIA teda svojim vstupom do siete získajú „prístrešie“ silnej značky a tým i dominantné postavenie na trhu. Zároveň môžu čerpať všetky výhody, ktoré sú s týmto spojené a ktoré umožnia i malým maklérom obstáť na súčasnom trhu.

      INSIA patrí k popredným odborníkom v oblasti poisťovníctva. Už dlhodobo aktívne spolupracujeme s Asociáciou českých poisťovacích maklérov (AČPM) a zaujímame sa o dianie na poistnom trhu.

     Na Slovensku bol prvým členom INSIA Ing. Vladimír Matuščin, kedy sa ešte ako konateľ Delman Brokers s.r.o. (teraz INSIA Delman s.r.o.) zapojil do tohto medzinárodneho projektu. Od začiatku sa aktívne podieľal na rozvoji siete INSIA na slovenskom trhu a okrem vedenia vlastnej spoločnosti je hlavným koordinátorom pre slovenský trh. Zároveň sa v roku 2009 stal členom prezídia Slovenskej asociácie sprostredkovateľov v poistovníctve (SASP).

      INSIA tiež patrí medzi zakladajúcich členov úspešnej a dynamickej siete maklérov. Sieť poisťovacích maklérov INSIA združuje popredné maklérske spoločnosti a fyzické osoby s preukázateľnými skúsenosťami a odborným rozhľadom v poisťovaní firiem a súkromných osôb.


V súčasnej dobe je pod INSIA registrovaných takmer 1500 odborníkov z Českej republiky, Slovenska, Poľska a Rakúska. INSIA teraz pracuje na rozšírení svojich aktivít do ďalších štátov strednej Európy.

INSIA je najrýchlejšie rastúcou sieťou v Českej republike a na Slovensku s najrozsiahlejšou sieťou kancelárií.

 

O značke INSIA

INSIA je registrovaná obchodná známka pre Českú i Slovenskú republiku.  

Čo INSIA vlastne znamená?

INS = insurance (poistenie)

I      = intelligence (inteligencia, múdrosť)

A    = assistance (asistencia)

 

Základný variant loga INSIAFiremné farby

Primárna farba INSIA je oranžová Pantone 138 C (C0 M42 Y100 K1).

Sekundárna farba INSIA je čierna 100%.

Ako doplnkové používame tehlovú R179 G83 B0, šedú 30% a bielu.

 

Firemné písmo

Základné písmo INSIA je Lucida Sans Unicode. Používa sa na reklamné účely alebo v bežnom použití na nadpisy.

Ako doplnkové používame písmo Verdana.


European Business Awards

V  prestížnej podnikateľskej súťaži vyberá odborná porota, tvorená zástupcami z radov top manažérov, akademických pracovníkov a podnikateľov, už od roku 2007 najinovatívnejšie firmy Európy v jednotlivých súťažných kategóriách. Cieľom súťaže je podpora ďalšieho rozvoja, úspechu, inovácií a podnikateľskej etiky v európskej podnikateľskej komunite.

INSIA je nositeľom titulu  Ruban d’Honneur 2012/2013 a titulu Národného šampióna 2012/2013.